Jaki parkiet w salonie?

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #68185
    karolinawys
    Członek

    Witam. Pytanie kieruje do tych z Was, którzy mają u siebie drewnianą podłogę (parkiet lub deskę)
    Jaki rodzaj drewna wybrać na podłogę w salonie? Słyszałem, że powinno być to drewno twarde bo salon jest najmocniej eksploatowany. Co z wykończeniem podłogi? Parkiet olejowany czy lakierowany?
    Zależy mi na tym, żeby to była „długoterminowa inwestycja”, ale nie chcę przepłacać. Z góry dziękuję za opinie.

    #69352

    Ja bym brał coś rodzimego – właśnie dąb lub jesion. Najważniejsze sprawa to zlecić układanie profesjonalnej firmie, która zna się na rzeczy. Wtedy dostaniesz gwarancję, że taki parkiet posłuży Ci na lata.

    #69353
    Radoslaw
    Członek

    Zgadzam się z przedmówcą – zwłaszcza co do zakupu pakietu przez firmę parkieciarską razem z usługą. Ja tak zrobiłem – kupiłem deski parkietowe (akację parzoną) ponad 5 lat temu i ułożyła nam ją solidna firma (moge podać namiar). Dostaliśmy 2 lata gwarancji i zapłaciliśmy tylko 8% VAT (a nie 23%). Co do wyboru samego drewna na parkiet – najlepiej wybrać drewno twarde (np. jesion, akacja, dąb), żeby w parkiecie zaraz nie pojawiły się dziury np. po szpilkach. Tutaj viewtopic.php?t=101 zobaczycie informacje o różnych rodzajach drewna na podłogę

    #69354
    bunia91
    Członek

    Ja lubie usłojenie naszego polskiego dębu. Mam taki parkiet w mieszkaniu już 3 rok i jestem bardzo zadowolony. O ile dobrze pamietam to mamy parkiet dębowy olejowany – w kazdym razie rys zupełnie na tym nie widac a parkieciarz mówił też że olej lepiej zabezpiecza parkiet przed wilgocią. Co do pielęgnacji to odkurzanie i mycie takim specjalnym środkiem do podłóg i tyle. Jedyne co to na listwy trzeba uważać żeby nie dostała się pod nie woda.

    #69355
    karolinawys
    Członek

    Jestem właśnie po wizycie w salonie parkieciarskim. Tam powiedzieli mi, że dobrze jest wybrać drewno twarde, żeby nie robiły się wgniecenia tak łatwo. Chyba zdecyduję się na parkiet dębowy. Cena stosunkowo dobra w porównaniu z gatunkami egzotycznymi no i wspieram polską produkcję :)

    #69356
    mikaela
    Członek

    Ile taniej ?

    #69357
    Milena
    Członek

    Tutaj można znaleźć dobrą ofertę na deski podłogowe krajowe i egzotyczne:
    http://www.magiaparkietu.pl/sklep/kategorie/11-parkiety
    Egzotyki są minimum o połowę droższe niż np dąb (niektóre nawet kilkukrotnie droższe tj wenge czy teak)

    #69358
    carolek
    Członek

    Egzotyki są zawsze droższe ale za to jaką mają piękną i żywą barwę :) No i rzeczywiście są o wiele stabilniejsze i twardsze. Zobaczcie co znalazłam w sieci na ten temat:

    #69359
    felikskot
    Członek

    Ja właśnie kupiłem do salonu finishparkiet dębowy. Skusiła mnie dobra cena i opinie znajmych. Jak ułożę to dam znać jak wyszło i wrzucę zdjęcia :)

    #69360
    chemwood
    Członek

    Ciekawy ten wykres.

    #69361
    maciek.janos
    Członek

    Podobają mi się najbardziej jasne kolory ale nie wiem czy przy dzieciach się to sprawdzi. Tym bardziej że są w wieku gdzie wszystko z talerza ląduje poza nim. Muszę to jeszcze z żoną przedyskutować. Ona postawi pewnie na praktyczne rozwiązanie.

    #69362
    Beniowelove
    Członek

    wiecie po co wymyślono panele ? dla właścicieli mieszkań na wynajem gdzie sam montaż pomiędzy zmianą lokatorów ma być szybki. Dlatego lepiej kupić tani parkiet niż super panel

    #69363
    bunia91
    Członek

    Parkiet jest naturalny, ekologiczny i w pewnym sensie ekskluzywny. Nic więc dziwnego że jego cena jest wyższa. Chociaż nie zawsze cena parkietu jest wysoka. Przykładem może posłużyć ten parkiet dębowy: https://parkiet.pl/podlogi-drewniane/33-dab-parkiet-lamelowy-10-50-250.html

    Częstym dylematem jest wybór pomiędzy deską z litego drewna a warstwową która jest tańsza i którą można stosować na ogrzewaniu podłogowym. Zobaczcie więcej tutaj viewtopic.php?t=77

    #69364
    tomaszuszew
    Członek

    @Maciekwawa napisał:

    Witam. Pytanie kieruje do tych z Was, którzy mają u siebie drewnianą podłogę (parkiet lub deskę)
    Jaki rodzaj drewna wybrać na podłogę w salonie? Słyszałem, że powinno być to drewno twarde bo salon jest najmocniej eksploatowany. Co z wykończeniem podłogi? Parkiet olejowany czy lakierowany?
    Zależy mi na tym, żeby to była „długoterminowa inwestycja”, ale nie chcę przepłacać. Z góry dziękuję za opinie.

    najbardziej eksploatowany to jest przedpokój i kuchnia i to tam trzeba dobierać najtwardszą podłogę. Ale tak jak pisali poprzednicy – dąb i jesion to zawsze gwarancja twardości i trwałości.

    #69365
    Doe
    Członek

    @Zibi napisał:

    Zgadzam się z przedmówcą – zwłaszcza co do zakupu pakietu przez firmę parkieciarską razem z usługą. Ja tak zrobiłem – kupiłem deski parkietowe (akację parzoną) ponad 5 lat temu i ułożyła nam ją solidna firma (moge podać namiar). Dostaliśmy 2 lata gwarancji i zapłaciliśmy tylko 8% VAT (a nie 23%). Co do wyboru samego drewna na parkiet – najlepiej wybrać drewno twarde (np. jesion, akacja, dąb), żeby w parkiecie zaraz nie pojawiły się dziury np. po szpilkach 

    To jest świetne podejście. Przy solidnej firmie, jeśli ktoś ma sprawdzoną, na pewno najlepsze – dla kieszeni :)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.